გაკვეთილის მთავარი თემა
|
წელიწადის დროები
|
საგანი/პედაგოგი
|
ინგლისური/ ლანა ბრეგვაძე
|
სწავლების საფეხური/კლასი
|
დაწყებითი საფეხურიIII კლასი
|
მოსწავლეთა პროფილი
|
13 მოსწავლე/განსაკუთრებული სწავლების საჭიროების მქონე მოსწავლე არ არის
|
გაკვეთილის აქტუალობა
|
· თვეების და წელიწადის დროების შესწავლა ინგლისურ ენაზე
· ნასწავლ მასალის იყენებს ყოველდღიურ ცხოვრებაში
|
გაკვეთილის მიზანი და მისაღწევი შედეგები
|
· ლექსიკური მარაგის გამდიდრება
· კითხვის უნარჩვევის განვითარება
· გაკვეთილის ბოლოს მოსწავლემ იცის წელიწადის დროები და თვეები ინგლისურად.
· ვიზუალური მახსოვრობის განვითარება
· შედეგი თვალაჩინოა :
· მოსწავლე მ იცის ახალი ლეკსიკური ერთეულები
· მოსწავლე სწორად და გამოთქმით კითხულობს მოც. ტექსტს
· მოსწავლე იყენებს სახელმძღვანელოში მოცემულ ილუსტრაციებს და არსებულ თვალაჩინოებებს.
|
წინარე ცოდნა
|
· მოსწავლე კითხულობს ინგლისურად
· მოსწავლე წერს ინგლისურად
· მოსწავლეს აქვს გარკვეული ლექსიკური მარაგი
|
შეფასების საგანი და პროცედურები
|
მოსწავლე ფასდება წინასწარ შედგენილი სქემის საფუძველზე და განმავითარებელი ინდივიდუალური კომენტარით
|
გამოყენებული სასწავლო მასალა რესურსები
|
დაფა, მერხი, ცარცი, რვეული, ლექსიკონის რვეული, კალამი ,ფერადი ფანქრები ,კომპიუტერი.
|
გაკვეთილის მსვლელობა და მენეჯმენტი
|
A ფაზა:- გამოწვევა
აქტივობა l (5 წუთი)
მასწავლებელი ესალმება ბავშვებს ამზადებს საგაკვეთილო პროცესისთვის.
სვამს შეკითხვას წელიწადის რომელი დრო მოგწონთ? რატომ?
აქტივობა II (5 წუთი)
მასწავლებელი მოსწავლეებს სთხოვს დახატონ მათთვის ყველაზე საყვარელი წელიწადის დრო მოსწავლეები სანამ ხატავენ მასწავლებელი ამოწმებს საშინაო დავალებას
B ფაზა :
მასწავლებელი იწყებს ახალი გაკვეთილის ახსას month of the year
აქტივობა III (20 წუთი)
აჩვენებს მოსწავლეებს ელექტრონულ პრეზენტაციას
წელიწადის იმ დროზე რომელიც პირველია ამ ტექსტში ( ამ შემთხვევაში ზამთარზე).
მოსწავლეები იწყებენ წიგნში მოცემული ტექსტის იმ ნაწილის წაკითხვას რომელიც შეეხება ზამთარს .
მასწავლებელი აჩვენებს შემდეგი წელიწადის დროის ელექტრონულ ვერსიას მოსწავლეები კითხულობენ შესაბამის ნაწილს და ა.შ ოთხივე დროზე.
( ელექტრონული პრეზენტაცია და თვალსაჩინოება უზრუნველყოფს მასალის უკეთ დამახსოვრებას საინტერესო და სახალისოა, მოსწავლე ჩართულია და მოტივირებულია)
აქტივობაIV (5 წუთი)
მასწავლებელი დაფაზე წერს ტექტში მოცემულ უცნობ სიტყვების ლექსიკონებში შესატანად
C ფაზა - რეფლექსია
აქტივობა- V (10 წუთი)
მასწავლელი სვამს შეკითხვას წელიწადის რომელი დროის ინგლისური მნიშვნელობა დაგამახსოვრდათ? აჩვენებს რომელიმე სლაიდს, მოსწავლე რომელიც მიხვდება პასუხობს ინგლისურად თუ რა დროა ნაჩვენები სლაიდზე ან რომელი თვეა.
მასწავლებელი აძლევს საშინაო დავალებას მოსწავლეებს, დახატონ წელიწადის ყველა დრო და ინგლისურად მიაწერონ რა დროა ნახატზე ასევე მიაწერონ ყველა დროს შესაბამისი თვეები. საუკეთესო ნაშრომი გამოიკვრება ერთი კვირით კედელზე.
|
გაკვეთილის გეგმა
Subscribe to:
Posts (Atom)
No comments:
Post a Comment